top of page

РЕГБІ. Хмельницька ДЮСШ №1 – тріумфатор турніру в Закарпатті


Рік тільки почався, а сезон вже стартував. Відкрили його наші наймолодші регбісти, які взяли участь у турнірі UzhSnowRugby. З відповідальною місією хлопці впоралися на всі 100%. Три перемоги у всіх вікових категоріях – за хмельницькими спортсменами. UzhSnowRugby – перші у цьому році регбійні змагання, які днями пройшли в Закарпатті.

Турнір зібрав 19 команд з багатьох регіонів України – Закарпаття, Донецька і Тернопільська області, Київ, Кривий Ріг, були також команди зі Словаччини, що надало змаганням статус міжнародних. Команди-переможці готувалися під керівництвом тренерів Богдана Зозулі та Олександра Мігунова. З Олександром Мігуновим ми обговорили перші у цьому році перемоги.

Які команди захищали честь Хмельницького на цьому турнірі? Усі команди представляли ДЮСШ №1. На сьогодні це досить потужна база підготовки регбістів. За цим напрямком там тренується більше сотні дітей та юнаків віком від 10 до 18 років. До речі, набір ще триває, так що хлопці віком від 9-ти років запрошуються у світ регбі. Як розцінюєте старт сезону? Чудово – наші команди зайняли всі перші місця, тому вважаю, що це відмінний початок.

UzhSnowRugby – турнір зі снігового регбі, але погода внесла корективи, і довелося грати на траві. Чи істотна різниця між цими видами регбі? Звичайно, різниця велика. На снігу більш повільна, на траві більш в’язка гра. Зараз як в дитячому, так і дорослому регбі розвиваються різні види. А який різновид вашим підопічним подобається найбільше? Регбі – різнобічна гра, де є всього потроху. Є багато цікавого і в сніговому, і в пляжному регбі, в інших видах. Є ще тач-регбі. Хлопцям, які вже займаються певний час, не дуже імпонує тач-регбі. Він все ж таки підходить тим, хто тільки починає, хто пробує себе і ще побоюється контактного регбі. Більш за все хлопці тягнуться саме до класичного регбі – на газоні, на траві. Це швидкісний і контактний, а отже, більш цікавий вид.

Довідка Тач-регбі (англ. Touch rugby) – різновид регбі, що зародився у 1960-х. У ньому захоплення гравців протилежної команди замінили на дотики. На противагу класичному тач-регбі є не повно-контактним спортом, а спортом з обмеженим контактом. Чи був час на ознайомлення з красою Карпат? Так, цей турнір став не лише змаганнями на регбійному полі. Вдалося побувати в декількох музеях, з’їздили з екскурсією в мукачівський замок Паланок. Коли очікувати наступний турнір за участю ваших команд? Поки що плануємо взяти участь у турнірі, що незабаром пройде у Франції. Вітаємо Олександра Мігунова, Богдана Зозулю та їх підопічних з таким успішним стартом. Бажаємо продовжити сезон, який щойно розпочався, в такому ж дусі.

bottom of page